Kapat

Düz ve Rotatif Serigrafi Baskı

Fantezi etiketlerinizdeki uygulanan serigrafi tekniği son zamanlarda Braille Alfabesi (Görme Engelli Alfabesi) baskılarında tercih edilmektedir. 

Çerçevelenmiş bir ipek kumaştan boyanın hammaddeye uygulanmasından oluşuyor. İlk önce, elek özelliğine sahip ipek kumaş üzerine işlenen resim, yazı veya figürlerin haricindeki bölgeler kapatılıyor. Daha sonra ise, boya ipeğin üzerinden hareket edilerek, istenilen zemin üzerine geçmesi sağlanıyor.

Fleksibl ambalajda 5. baskı yöntemi; delikli bir kalıpla yapılan serigrafi baskıdır. Serigrafi baskıda mürekkebin yoğunluğu boya kıvamındadır. Bu mürekkepler, ısı ve kurumak için havaya gereksinimi olan çözelti tipleridir. Ayrıca UV mürekkepleri de serigrafi baskıya uyarlanmıştır. Baskı aracı, baskı yapılmayan yerleri korumak için fotomekanik olarak geliştirilen sentetik bir dokudur. Perde bir ipek çerçeve içine yerleştirilir ve çerçevenin içine mürekkep koyulur. Lastik silindir, hareketli bir alet, mürekkebin perdedeki deliklerden ambalajlama materyalinin üzerine geçmesini sağlar. Serigrafi baskının özellikleri, ağır mürekkep tabakası, hemen göze çarpan renk kapasitesi ve ucuz hazırlığıdır. Bu baskı yöntemi, piyasa materyallerinin denenmesi ve ambalajlanmasında değişik mürekkep özellikleri gerektiği zaman kullanılır.